Oświęcim. Mieszkaniec gminy Przeciszów dostał zarzuty za zabicie kota

  • Post category:Polska

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze postawieniem zarzutu z Ustawy o ochronie zwierząt,  zakończyli postępowanie wobec 45 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów. Mężczyzna jest podejrzany o zabicie swojego kota.  To już kolejna sprawa, prowadzona przez policjantów powiatu oświęcimskiego, gdzie ofiarą agresji właściciela padło zwierzę.

Reklama

Fot. pixabay

 

Reklama

12 lipca 2017 o godzinie 18.30 zatorscy policjanci interweniowali w związku z awanturą domową, którą wszczął wobec rodziny nietrzeźwy 45 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów. Mężczyzna został obezwładniony i przewieziony do izby wytrzeźwień. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej zabił jedno z trzech kilkutygodniowych kociąt. W związku z powyższym funkcjonariusze dokonali przeszukania posesji,  gdzie  na betonowym elemencie balkonu zabezpieczyli plamę krwi, a następnie w oborniku znajdującym się przy zabudowaniach gospodarczych odnaleźli martwe kocię z urazami czaszki. W związku z powyższym 45 – latek wprost z izby wytrzeźwień trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych materiałów policjanci ustalili, że podejrzany dokonał zabicia zwierzęcia poprzez uderzenie nim w betonowy element balkonu. W związku powyższym  został mu postawiony zarzut niehumanitarnego, nieuzasadnionego zabicia zwierzęcia, do czego mężczyzna przyznał się.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za niehumanitarne bądź nieuzasadnione zabicie zwierzęcia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.