Naubliżali klientce za negatywny komentarz na Facebooku. Wykop wymierzył sprawiedliwość

Jeden z użytkowników portalu Wykop postarżył się na dość niecodzienny sposób, w jaki została potraktowana jego ciocia. Kobieta napisała negatywny komentarz na temat Sylwestra organizowanego w ośrodku Willa Karpatia w Murzasichlu k. Zakopanego. W odpowiedzi została poniżona przed milionami internautów, a jej syn nazwany nieślubnym.

Reklama

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Murzasichle_sunset.jpg#/media/File:Murzasichle_sunset.jpg

 

„Wykopki, zdecydowanie nie polecam wizyt w Willi Karpatia w Murzasihlu obok Zakopanego. Wraz z rodzicami, oraz wujkiem i ciocią z którymi moi rodzice od parunastu lat się przyjaźnią pojechaliśmy na święta w góry. Wynajęliśmy w willi Karpatia pokój z pięterkiem na poddaszu. Ja wyjechałem zaraz po świętach do domu, żeby na sylwestra wrócić do znajomych, a rodzice z wujkami zostali na sylwka w górach. W sylwestra rodzice z wujkami postanowili się rozłączyć, bo mama bardzo chciała zobaczyć koncert w Zakopcu, natomiast wujkowie, którzy są raczej stacjonarni zostali na sylwestrze organizowanym przez ośrodek. Okazało się, że sylwester organizowany przez ośrodek mijał się z tym co było podane w opisie, przede wszystkim ze względu na to, że nie było prawie jedzenia (w ofercie obiecywana była cała świnia i mnóstwo innych dań). Z oczywistych względów ciotka zdenerwowała się, bo w końcu zapłaciła za zabawę niemałe pieniądze. Z tego powodu postanowiła napisać komentarz dotyczący sylwestra w Karpatii i ocenić całą imprezę na 1. No i zaczęła się cała inba. Osoba zajmująca się stroną zaczęła insynuować, że moja ciotka z ojcem to pijacy, i że mieszkała na utrzymaniu swoich współlokatorów, bo swoje pieniądze przechlała. Zaczęły się kłamstwa, że ciocia została wyproszona z sylwestra (są zdjęcia, że nadal normalnie się bawi o 4:30), wstawianie zdjęć z imprezy na których mojej cioci w ogóle nie ma bądź zdjęć które nic nie pokazują, wypominanie, że ciocia ma syna z poprzedniego małżeństwa (serio xD) albo nagle pojawił się z psem mimo faktu, iż ośrodek akceptuje zwierzęta. Dodam tylko, że moja ciocia od mniej więcej pół roku ma wykryte poważne problemy z nadciśnieniem (>60 lvl) i nie pije prawie w ogóle alkoholu, willa Karpatia użyła zdjęcia cioci z piwem jako dowodu, iż jest alkoholiczką. Niedawno właśnie przez to nadciśnienie i ostre obelgi kierowane w jej stronę wylądowała w szpitalu (wiadomo, że trochę przesada ale ludzie w tym wieku chyba się przesadnie zamartwiają). Oczywiście zamieszczam screeny z komentarzy, w które również zaangażował się syn mojej cioci i również się do niego dosrali. Niestety nie mogę podać linka bo po około 6 dniach administrator strony na fb wyłączył możliwość dodawania opinii. Oczywiście, rozumiem że nie musicie mi wierzyć bo w końcu sprawa wygląda tak, że jest słowo przeciwko słowu, ale chyba każdy przyzna, że pisanie o nieślubnym synu mojej cioci, wyzywanie jej od pijaczki czy zamieszczanie jej prywatnych zdjęć w celu ataku jest co najmniej mówiąc nieprofesjonalne. Co mogę z tym zrobić? A przy okazji odradzam korzystania z usług Willi Karpatia, bo możecie się narazić na obelgi pod waszym kierunkiem.” – napisał użytkownik Wykopu

Reklama

O co chodzi? Dalej użytkownik pokazał wykopowiczom screeny z Facebooka z komentarzem cioci i odpowiedziami pracownika ośrodka:

Fot. Wykop

W sprawę włączył się syn kobiety:

Fot. Wykop

 

Następnie na wykopie ukazało się oświadczenie właścicielki pensjonatu:

„Szanowni Państwo,

jako właścicielka i osoba zarządzająca Willą Karpatia chciałabym odnieść się do wczorajszego wpisu w serwisie wykop.pl związanego z naszym pensjonatem.

Jest mi ogromnie przykro, że doszło do sytuacji, w której zaufana osoba obsługująca profil FB Willi Karpatia udzielała odpowiedzi w sposób niezmiernie emocjonalny, nieelegancki i dalece niestosowny. 
Moją winą jako przełożonej jest nieodpowiedni nadzór i zbyt późna reakcja na skandaliczne wpisy. Tym bardziej, że jak pokazali internauci już wcześniej zdarzały się niekulturalne odpowiedzi.

Bardzo przepraszam za zgorszenie, które wywołały przytaczane słowa i forma w jakiej zostały osadzone. Takie wypowiedzi nigdy nie powinny mieć miejsca, nie powinny pojawiać się w przestrzeni publicznej.

Szczególnie jednak chciałabym przeprosić naszego Gościa – Panią, której niezadowolenie stało się przyczyną kłopotliwych odpowiedzi. 
Słowa, które wobec Pani oraz Pani Bliskich zostały użyte nigdy nie powinny być wyartykułowane. 
Jest mi bardzo przykro, że musiała Pani to czytać. Bardzo za to przepraszam.

Ponieważ kontekst omawianej sytuacji stał się publiczny, dlatego pozwalam sobie także na publiczne przeprosiny wobec Pani, a poza niniejszymi przeprosinami podejmę starania, aby zadośćuczynić Państwu za tę przykrą sytuację.

Osoba odpowiedzialna za agresywne i napastliwe odpowiedzi została odsunięta od administrowania profilem FB, a w dalszej kolejności podjęte będą wobec niej kroki zmierzające do rozwiązania umowy o pracę. 

Jeszcze w tym miesiącu personel Willi Karpatia wraz z kadrą zarządzającą odbędzie szkolenie podnoszące standardy komunikacji z klientami. Chcemy nadrobić nasze słabości komunikacyjne.

Chciałam równocześnie poinformować, że w związku z zaistniałą sytuacją od dzisiaj sprawy związane z prowadzeniem profilu FB przekazałam do agencji marketingowej, która będzie to robić w sposób bardziej profesjonalny niż dotychczasowi pracownicy Willi Karpatia. Do czasu ustabilizowania zaistniałej sytuacji nasze profile społecznościowe pozostaną wyłączone.

Wspólnie z agencją podejmiemy również próbę odbudowy dobrego imienia, które wyrażało się w wielu pozytywnych opiniach w poszczególnych serwisach związanych z rezerwacją noclegów. Konsekwencją, z którą się musimy teraz zmierzyć jest wysyp komentarzy od osób, które nigdy nie były naszymi gośćmi i nie odnoszą się merytorycznie do oferowanych przez nas usług. 

Informuję, że na chwilę obecną zawiesiliśmy wszelkie czynności zmierzające do angażowania Policji w tę sprawę. 

Wiem, że powyższe słowa nie naprawią mojego błędu. Muszę jeszcze raz zapewnić, że bardzo żałuję zaistniałej sytuacji i nigdy więcej nie dopuszczę do takiej sytuacji. Niech moja historia będzie przestrogą dla innych.  

Z poważaniem,
Krystyna Topór
Właścicielka Willa Karpatia”

 

 

 

 

Close Menu