Polak zamordował pedofila w Oslo. Planował zabójstwa kolejnych zboczeńców

56-letni mężczyzna trafił do zakładu karnego w Oslo. Za morderstwo usłyszał wyrok 17 lat pozbawienia wolności. Liczył na dożywocie, bo od dawna chciał zrealizować plan kolejnych zabójstw. Ofiarami mieli być pedofile.

Reklama

Fot. Shutterstock

 

Polak trafił do więzienia za zabójstwo na przedmieściach norweskiej stolicy. Działał w akcie zemsty. Ofiara była mu bowiem winna 20 tys. koron (ok. 8 tys. zł.) za remont mieszkania. W trakcie procesu odmówił składania zeznań i został skazany na 17 lat pozbawiania wolności.

Reklama

Gry trafił do zakładu karnego zaczął myśleć o kolejnych zbrodniach. Prokurator Mari Gjersøe powiedziała mediom, że zabójstwo współwięźnia, Polak planował przez 3 tygodnie.

„Dzień wcześniej ukradł ze stołówki nóż do masła. 58-letnia ofiara została umieszczona w jego celi w oczekiwaniu na proces. Był to pedofil 7-razy skazywany za molestowanie i gwałty na dzieciach” – pisze serwis frifagbevegelse.no.

56-latek przyznał się do winy i wyjaśnił, że chciał zabijać pedofilów już od 20 lat. Starannie przygotowywał się, by wcielić swój plan w życie. Wypożyczał książki na temat anatomii, by dowiedzieć się, jak zadawać śmiertelne ciosy. Przygotował też listę na której zapisał imion i nazwiska swoich przyszłych ofiar.

Swoje ofiary zaatakował w więziennej kuchni. Zdążył zabić tylko jednego współwięźnia, reszta uciekła.

Za to zabójstwo Polak został skazany na 21 lat pozbawienia wolności. Został też uznany za niezwykle groźnego przestępcę i do końca wyroku pozostawać będzie pod specjalnym nadzorem.

Close Menu