Nielegalnie przekroczyli granicę. Powód zszokował nawet Straż Graniczną

  • Post category:Polska

Wczoraj, tj. 18 lipca br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych ukarali dwoje turystów, którzy przekroczyli nielegalnie tzw. zieloną granicę, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie po stronie ukraińskiej.

Reklama

Fot. Straż Graniczna

Para z województwa zachodniopomorskiego, 41-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna, przekroczyli nielegalnie granicę z Polski na Ukrainę i z powrotem. Osoby wyjaśniły, że chciały zrobić zdjęcie z ukraińskim słupem granicznym. Oboje zostali ukarani mandatem karnym.

Reklama

Poprzedni taki przypadek miał miejsce 29 czerwca. W południe, funkcjonariusze SG zauważyli na pasie drogi granicznej trzech mężczyzn, którzy podjechali rowerami i przy słupach granicznych robili sobie pamiątkowe fotografie. Okazało się, że byli to obcokrajowcy: 29-letni obywatel Kanady, na stale mieszkający w Berlinie, oraz jego koledzy – 28 i 29-letni obywatele USA. Mężczyźni wyruszyli na wycieczkę rowerową z Berlina do Rygi. Po drodze chcieli zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska, a kiedy znaleźli się na miejscu, postanowili zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, nie zważając na przepisy.