PILNE: Oświadczenie Moskwy! Mamy zdjęcia rakiety balistycznej wystrzelonej w Rosji! [ZDJĘCIA]

  • Post category:Polska

To już niema pewne, że dzisiejsze zjawisko na niebie zawdzięczamy rakiecie balistycznej wystrzelonej na terenie Rosji. 500 km na wschód od Ługańska znajduje się poligon i kosmodrom Kapustin Jar. W 2006 prowadzono w tym miejscu próby balistyczne pocisku Iskander-M. Mamy zdjęcia rakiety za które dziękujemy Panu Arkadiuszowi. Zdjęcie wykonane w województwie Lubelskim.

Reklama

Arkadiusz Łyp
Arkadiusz Łyp
Arkadiusz Łyp

Natomiast tutaj samo zjawisko gaz rozchodzący się w poróżni.

Reklama

Mariusz Durlej
Mariusz Durlej
Mariusz Durlej

 

MOSKWA, 26 grudnia / TASS /. Strategiczne Siły Rakietowe Rosji przetestowały uzbrojenie perspektywiczne dla międzykontynentalnego pocisku balistycznego RS-12M Topol (ICBM) w zakresie praktyki Kapustin Yar w południowym regionie Astrachania, podało we wtorek Ministerstwo Obrony.
„W dniu 26 grudnia 2017 r. Zespół bojowy z testowego rakietowego pocisku rakietowego wystrzelił międzykontynentalną pocisk balistyczny RS-12M Topol z centralnego kombinowanego treningu uzbrojenia Kapustin Yar w regionie Astrachań”, powiedział rosyjski minister obrony. „Uruchomienie miało na celu przetestowanie uzbrojenia perspektywicznego dla międzykontynentalnych pocisków balistycznych” – powiedział minister