4 lutego br. dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach został telefonicznie powiadomiony o próbie porwania dwóch 12-latek, do której miało dojść w jednej z okolicznych gmin powiatu krakowskiego.
Do zdarzenia miało dojść tego samego dnia w godzinach popołudniowych, kiedy dziewczynki wracały ze szkoły. Po powrocie do domu opowiedziały rodzicom całą historię, jak dwóch mężczyzn próbowało je wciągnąć do bagażnika.
Na miejsce natychmiast zostali skierowani krzeszowiccy policjanci, którzy dokonali szereg czynności zmierzających do wykrycia i ujęcia sprawców – ustalili możliwy przebieg zdarzenia oraz trasę ewentualnego przejścia dziewczynek i przejazdu samochodu, do którego rzekomo próbowano je wciągnąć. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli okoliczny monitoring oraz rozpytali mieszkańców, jednak nikt nic nie zauważył. Do okolicznych jednostek policji niezwłocznie rozesłano komunikat z opisem pojazdu oraz przebiegiem zdarzenia.
Następnie policjanci wraz z rodzicami i dziewczynkami udali się do Komisariatu Policji w Krzeszowicach celem przyjęcia od nich zawiadomienia o próbie uprowadzenia.
Dziewczynki opowiedziały bardzo szczegółowo przebieg całego zajścia. Jeden z mężczyzn miał je śledzić, po czym zaczął za nimi biec, w między czasie miał podjechać samochód, z którego wysiadł drugi mężczyzna i wspólnie próbowali wciągnąć najpierw jedną, później drugą do bagażnika pojazdu, jednak udało im się wyrwać z rąk rzekomych porywaczy i uciekły. Cała historia miała bardzo realistyczne odzwierciedlenie, każdy szczegół został dokładnie opowiedziany, jak i zachowanie dziewczyn nie wzbudzało żadnych wątpliwości co do ich prawdomówności.
Jednak, w trakcie rozmowy z policjantami, po przekazaniu wszystkich informacji o przebiegu tego zdarzenia, 12-latki przyznały, że nie było żadnej próby porwania, a całe zdarzenie zmyśliły nie podając powodu tego kłamstwa. Teraz nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny. To nie pierwsze takie zgłoszenie na terenie powiatu krakowskiego, które się nie potwierdziło.
Przypominamy rodzicom, aby porozmawiały ze swoimi pociechami, że w przypadku takich zgłoszeń praca policjantów wymaga bardzo dużego nakładu, którzy w tym czasie mogliby pełnić służbę i pilnować porządku w rejonach tego wymagających. Krzeszowiccy policjanci planują przeprowadzić w tym przedmiocie również „pogadankę” w okolicznych szkołach, celem uświadomienia dzieciom jakie konsekwencje mogą płynąć z fikcyjnych zgłoszeń.
Jednym z popularnych oszustw finansowych jest oszustwo na krytowaluty. Oszustwa na kryptowalutach przybierają różne formy.…
Przeziębienie i grypa są chorobami wirusowymi, które działają podobnie, ale są również wyraźnie różne. Przeziębienie…
Oszustwo „na Blika” staje się obecnie jedną z najpopularniejszych metod wyłudzania pieniędzy. Niemal każdego dnia…
Na Twitterze ludzie masowo udostępniają nagranie z dzieckiem, która prawdopodobnie cudem uniknęło śmierci. Film okazał…
"Ceremonia podpisania traktatów o przystąpieniu nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej odbędzie się 30 września na…
Nie żyje amerykański raper Coolio. Zmarł w Los Angeles w wieku 59 lat. Był popularny…
Ta strona uzywa ciasteczek
Leave a Comment