Pogoda zwariowała! Dziś nawet 15℃!

  • Post category:Polska

„Przed nami bardzo ciepły przełom tygodni. Do adwekcji bardzo ciepłego powietrza doprowadził rozległy, wielocentryczny niż znad Europy Zachodniej. Po jego wschodniej stronie napływa powietrze z południa będzie docierać także nad Mazowsze, choć jednocześnie w poniedziałek pojawią się opady.” – prognozuje Pogoda w Stolicy jak i w okolicy

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Niedziela będzie dość pogodna, choć chmury piętra wysokiego mogą się utrzymywać cały dzień, a okresowo też piętra średniego. Temperatura wzrośnie jednak do około 13-14°C, a lokalnie może być jeszcze ciut wyższa. Wiatr południowy, słaby. Ciśnienie lekko w dół.

Poniedziałek (12.03) przyniesie początkowo zachmurzenie duże i opady deszczu, ale będzie ciepło – od rana co najmniej 7-8°C. Później prawdopodobnie dotrą rozpogodzenia, a temperatura podskoczy do 15-16°C, choć sytuacja nie jest jeszcze pewna i wiele zależy od tego, jakdługo utrzymają się wspomniane chmury. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny. Ciśnienie lekko w dół.

W kolejnych dniach nadal około 10°C lub nieco powyżej i taka pogoda ma szansę utrzymać się do piątku-soboty. Co później? Opon jeszcze nie zmieniajcie i ciepłych kurtek nie chowajcie zbyt głęboko.