Dzielnicowi z Posterunku Policji w Więcborku ustalili, iż kobieta mieszkająca w jednej z wsi na terenie gminy, może zamieszkiwać w złych warunkach bytowych i często przebywa samotnie. W związku z niskimi temperaturami postanowili sprawdzić warunki w jakich kobieta przebywa. Wspólnie z pracownikiem socjalnym udali się do jej miejsca zamieszkania. Na miejscu zastali 82-latkę, która słaniała się na nogach i miała problemy z oddychaniem.
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Więcborku sierż. szt. Piotr Tereszkiewicz wykonując codzienne czynności dowiedział się, iż mieszkanka jednej z wsi w jego rejonie, może przebywać w złych warunkach.
W związku z niskimi temperaturami wspólnie z dzielnicowym asp. szt. Adamem Duberem postanowili sprawdzić, czy kobiecie nic nie zagraża i czy przebywa w odpowiednich warunkach. Po południu wspólnie z pracownikiem socjalnym Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku pojechali do miejsca zamieszkania 82-latki.
W domu zastali kobietę, która słaniała się na nogach i miała problemy z oddychaniem. Mieszkanie było bardzo zadymione. Policjanci natychmiast pootwierali wszystkie okna i drzwi, żeby przewietrzyć pomieszczenia i zapewnili kobiecie dopływ świeżego powietrza. W kuchnij zauważyli, iż z tzw. westfalki wydobywa się dym.
Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz Straż Pożarną. Przybyły na miejsce zespół Pogotowia Ratunkowego stwierdził konieczność natychmiastowego przewiezienia kobiety do szpitala, w związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Realizujący na miejscu czynności strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim w pomieszczeniach dokonali pomiaru stężenia tlenku węgla, które już po przewietrzeniu pomieszczeń wynosiło 14 jednostek ppm. Strażacy stwierdzili również uszkodzenie kominów dymnych w pomieszczeniach.
Poszkodowana została hospitalizowana. Po zakończeniu czynności dzielnicowi odwiedzili ją w szpitalu. Wszystko było w porządku.
Przypadek ten pokazuje, jak łatwo może dojść do tragedii. Bardzo ważne jest dbanie o właściwy stan instalacji grzewczej. Ważne jest również abyśmy przekazywali odpowiednim służbom informacje na temat osób zamieszkujących samotnie, osób starszych nie posiadających odpowiednich warunków socjalnych, bytowych i sanitarnych szczególnie w okresie zimowym. Być może w ten sposób przyczynimy się do uratowania im życia.
Przy tej okazji warto przypomieć o aplikacji, stworzonej przez MSWiA, „Moja Komenda”. To narzędzie, dzięki któremu na urządzeniach mobilnych łatwo odnaleść swojego dzielnicowego i się z nim skontaktować Oni czekają na informacje w sprawach, w których ich pomoc jest niezbędna.
Jednym z popularnych oszustw finansowych jest oszustwo na krytowaluty. Oszustwa na kryptowalutach przybierają różne formy.…
Przeziębienie i grypa są chorobami wirusowymi, które działają podobnie, ale są również wyraźnie różne. Przeziębienie…
Oszustwo „na Blika” staje się obecnie jedną z najpopularniejszych metod wyłudzania pieniędzy. Niemal każdego dnia…
Na Twitterze ludzie masowo udostępniają nagranie z dzieckiem, która prawdopodobnie cudem uniknęło śmierci. Film okazał…
"Ceremonia podpisania traktatów o przystąpieniu nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej odbędzie się 30 września na…
Nie żyje amerykański raper Coolio. Zmarł w Los Angeles w wieku 59 lat. Był popularny…
Ta strona uzywa ciasteczek
Leave a Comment