Kruche życie w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Uratujmy Marysię!

Mieściła się na dłoni i już od pierwszego oddechu walczy o życie. Mówili, że umrze, nie dożyje poranka, kolejnej godziny… Szalałam z rozpaczy, modliłam się o cud, nawet wbrew logice. Przecież Marysia nie mogła umrzeć! I udało się, pokonała śmierć - moja mała, dzielna dziewczynka. Jednak zagrożenie wcale nie minęło… Płuca mojej córeczki są w bardzo złym stanie. Każda infekcja jest śmiertelnie niebezpieczna, a przed nami jeszcze długa droga do zdrowia. Jedynym nadzieją jest Synagis - lek, który ochroni moją Marysię. Bardzo Was proszę, pomóżcie ochronić moją córeczkę… LINK do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/marysia-blaszczyk

Czytaj dalsze

Biuro Rzecznika Praw Dziecka: „Za mało pielęgniarek i położnych na dyżurach“

Niedostateczna obsada pielęgniarek i położnych podczas dyżurów oraz konieczność objęcia opieką zbyt dużej liczby pacjentów może powodować obniżenie jakości świadczeń zdrowotnych i opieki pielęgnacyjnej oraz może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne małoletnich pacjentów – alarmuje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w wystąpieniu do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Czytaj dalsze

RPD: „Możliwa nadmierna ingerencja holenderskich służb w życie polskich rodzin“

W wystąpieniu do swojego holenderskiego odpowiednika Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił uwagę na problem możliwej nadmiernej ingerencji holenderskich służb w życie polskich rodzin. Rzecznik wskazał m.in. na umieszczanie polskich dzieci w rodzinach zastępczych nieposługujących się językiem polskim. Rzecznik zwrócił się do RPD Holandii Margrite Kalverboer o zbadanie problemu i ocenę zgodności działań służb holenderskich z Konwencją o prawach dziecka.

Czytaj dalsze

Matka z dzieckiem zaginęli w lesie

Wczoraj policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie od kobiety, która znajdowała się w lesie wraz ze swoją 9-letnią córką i nie mogła się z niego wydostać. Natychmiast w pomoc w odnalezieniu drogi powrotnej włączyli się policjanci. Szczęśliwie kobieta wraz z córką całe i zdrowe odnalazły się.

Czytaj dalsze

Wymierzył w ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń

Legniccy policjanci już w kilka godzin po zdarzeniu namierzyli i zatrzymali mężczyznę, który napadł ekspedientkę w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Sprawca skierował w stronę kobiety przedmiot przypominający broń palną, a następnie zabrał utarg i uciekł. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalsze

Bydgoszcz: Tragiczny finał nurkowania

Brodniccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci 47-latka, który wczoraj wraz z innym mężczyzną nurkował w wodach jeziora Zbiczno. Jeden z nurków niestety nie wypłynął. Po kilku godzinach poszukiwań strażacy wydobyli z wody jego ciało.

Czytaj dalsze

Uwaga! Zaginęła Daria Sylwia Kubiak!

22 lipca 2017 r. w Lublinie (woj. lubelskie) zaginęła Daria Sylwia Kubiak. Ma 170 cm wzrostu i zielone oczy. W dniu zaginięcia miała 20 lat. Znak szczególny: pieprzyk po prawej stronie ust.

Czytaj dalsze

Gekon“ zatrzymany za pobicie i poranienie nożem

Wydział do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji, prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Sprawa dotyczy pobicia mężczyzny przez kilka osób, w jednym z wrocławskich lokali. Pokrzywdzony został wówczas poraniony nożem, doznając ciężkich obrażeń ciała, w tym ran ciętych i kłutych.

Czytaj dalsze
Close Menu