Dzięki policjantkom nie doszło do tragedii

Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uratowały mężczyznę, który prawdopodobnie zasłabł w wyniku wysokiej temperatury i leżał na poboczu drogi. Funkcjonariuszki jak tylko zobaczyły 58-latka, gdy zorientowały się, że jest nieprzytomny, natychmiast udzieliły mężczyźnie pomocy.

Czytaj dalsze

Nakłaniali świadka do zmiany zeznań – zostali zatrzymani przez CBŚP [WIDEOAKCJI]

Policjanci wrocławskiego CBŚP zatrzymali cztery osoby. Wśród nich znajduje się obywatel Azerbejdżanu Azad A. (50 l.) oraz Hubert N. (31). Obaj zatrzymani mężczyźni podejrzani są o nakłanianie i wpływanie groźbą na świadka do zmiany zeznań w toczącym się przeciwko nim postępowaniu sądowym. Apelujemy o zgłaszanie się osób, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanych, ponieważ z ustaleń policjantów wynika, że z obawy przed nimi część zdarzeń mogła nie zostać ujawniona.

Czytaj dalsze

Rzuciła się w wir zakupów z przywłaszczoną kartą bankomatową

27-latka z Warszawy odpowie za wykorzystanie znalezionej karty bankomatowej za pośrednictwem której dokonała realizacji na około 600 zł. Kobieta pokuszona łatwą zdobyczą chwilę po znalezieniu czyjegoś plecaka, w którym miał znajdować się portfel z gotówką i kartą płatniczą poszła do sklepu i wzbogaciła swoją garderobę o kilka rzeczy. To w ogólnym rozrachunku może ją kosztować wyrokiem 5-letniego pozbawienia wolności.

Czytaj dalsze

Dzielnicowi z Legnicy odnaleźli dziewczynkę, która wystraszona i zapłakana chodziła nieopodal rzeki

12-letnia niepełnosprawna dziewczynka została odnaleziona przez dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Dyżurnemu informację o dziecku pozostającym bez opieki nad rzeką w okolicach ulicy Jaworzyńskiej przekazał przechodzień. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i bardzo dokładnie sprawdzili teren odnajdując zapłakane oraz wystraszone dziecko. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Czytaj dalsze

Chełm: Policjanci eskortowali samochód z pogryzioną przez szerszenie kobietą

Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej na terenie gminy Dorohusk. Mężczyzna, który kierował tym samochodem spieszył się, gdyż wiózł do szpitala pogryzioną przez szerszenie kobietę. W grę wchodziła każda chwila, gdyż miała ona problemy z oddychaniem. St. asp. Jerzy Gielowski i sierż. Jakub Jabłoński przy użyciu sygnałów pilotowali ten pojazd przez około 10 kilometrów, aż do szpitala. Tam mieszkanka Chełma przyjęta została na szpitalny oddział ratunkowy.

Czytaj dalsze

Lubań: Nietrzeźwy kierowca przewoził autobusem 9 osób

Policjanci z lubańskiej drogówki zatrzymali na terenie miasta nietrzeźwego kierowcę autobusu należącego do jednego z miejscowych przewoźników. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. W chwili kontroli przeprowadzanej przez funkcjonariuszy w pojeździe znajdowało się 9 pasażerów. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalsze

Kilkukrotnie dźgnęła nożem własnego brata

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala pewien mieszkaniec powiatu bolesławieckiego po tym, jak został kilkukrotnie ugodzony nożem przez siostrę. Tamtejsi policjanci zatrzymali podejrzaną, wobec której sąd zdecydował się na zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Czytaj dalsze
Close Menu