Ojciec i syn prowadzili to samo auto. Obaj byli pijani i mieli zakazy kierowania samochodów

Miał dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów, spowodował kolizję w stanie nietrzeź­woś­ci. Gdy wysi­adł z samo­chodu, jego pijany ojciec, również z dwoma zakaza­mi, odjechał z miejs­ca zdarzenia i uderzył w znak dro­gowy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Reklama

Fot. polic­ja

W Jasieńcu doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Kieru­ją­cy peu­geotem (24 lata) uderzył w sea­ta. Do zdarzenia najpraw­dopodob­niej by nie doszło, gdy­by był trzeźwy i zas­tosował się do dwóch czyn­nych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. W chwili zdarzenia miał pon­ad 2,5 promi­la w orga­nizmie.

Gdy zwolen­nik jazdy na „pod­wójnym gazie” wysi­adł z auta, za kierown­icę wsi­adł jego 53-let­ni ojciec i odjechał z miejs­ca. Jego podróż nie trwała dłu­go, ponieważ nie dos­tosował pręd­koś­ci do warunk­ów na drodze i uderzył peu­geotem w znak dro­gowy. Polic­jan­ci, którzy przy­jechali na miejsce ustalili, że on również miał dwa czynne zakazy sądowe, a kierował samo­cho­dem mając pon­ad 2 promile alko­holu w orga­nizmie. Pojazd usunię­to z dro­gi, a mężczyźni trafili do pol­i­cyjnego aresz­tu.

Reklama

Ter­az będą odpowiadali za prowadze­nie pojaz­du w stanie nietrzeź­woś­ci i niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi im do 5 lat więzienia. W myśl przepisów zaostrza­ją­cych kary wobec pijanych kierow­ców i piratów dro­gowych, sąd oblig­a­to­ryjnie wyda także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat.

Close Menu
Close Panel